تجهیز 18000 هکتار از اراضی کشاورزی استان البرز به سیستم های نوین آبیاری
مدیر آب و خاک و امور فنی و زیربنایی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از تجهیز 18000 هکتار از اراضی استان به انواع سیستم های نوین آبیاری خبر داد.
1399/12/03

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، مدیر آب و خاک و امور فنی و زیربنایی این سازمان گفت: تا کنون 18000 هکتار از اراضی استان به انواع سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است. رضایی با اشاره به مشکل تأمین آب به عنوان یکی از موانع تولید در بخش کشاورزی و اهمیت مدیریت منابع آبی، افزود: با استفاده از سامانه های نوین آبیاری بین 4000 تا 4500 متر مکعب در هر هکتار در مصرف آب صرفه جویی می­شود. وی با اشاره به تعهد استان در سال 99 افزود: در سال جاری تعهد 1000 هکتار ابلاغ شده است که در مجموع تا کنون 900 هکتار از طرح تجهیز اراضی استان به سیستم های نوین آبیاری عملیاتی شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و زیربنایی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه سامانه های نوین آبیاری راندمان بالاتری دارند و برنامه‌ریزی در جهت توسعه این روش ها یکی از برنامه های مهم و اولویت دار سازمان جهاد کشاورزی استان است، اظهار داشت: در سال 99 برای هر هکتار آبیاری موضعی 227.5 میلیون ریال ؛ بارانی کلاسیک 115.5میلیون ریال؛ ماشین های آبیاری 187.5 میلیون ریال و آبیاری کم فشار 77 میلیون ریال یارانه پرداخت می­شود.

تعداد مشاهده خبر84 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal