بهره‌برداری از سه گلخانه در کرج
همزمان با هفته دولت، سه واحد گلخانه تولید سبزی ، صیفی و نشاء مکانیزه در شهرستان کرج گشایش یافت. اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی کرج به خبرنگاران گفت: برای احداث این گلخانه ها پنج میلیارد و 377 میلیون تومان از محل سرمایه های بخش خصوصی و تسهیلات بانکی هزینه شده است .
1399/06/06

اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی کرج به خبرنگاران گفت: برای احداث این گلخانه ها پنج میلیارد و 377 میلیون تومان از محل سرمایه های بخش خصوصی و تسهیلات بانکی هزینه شده است .

وی با بیان اینکه این طرح ها زمینه اشتغال 43 نفر را فراهم کرده، افزود: کشت های گلخانه ای با توجه به فراهم کردن شرایط کنترل شده برای تولید و با خنثی کردن عوامل محیطی اهمیت ویژه ای در پیشبرد فرآیندهای توسعه کشاورزی دارد.

صارمی تصریح کرد: شهرستان کرج به عنوان یکی از کانون‌های تخصصی کشاورزی کشور به علت استقرار موسسه های پژوهشی و تخصصی و بهره برداران پیشرو است .

مدیر جهاد کشاورزی کرج گفت: موضوع چالش برانگیزتری که ما را به توسعه گلخانه ها سوق می‌دهد کاهش چشمگیر منابع آبی است؛ هرچند بحران آب چالشی بسیار بزرگ برای تمام کشورها است، اما کشور ما نیز با قرار گرفتن در ناحیه گرم و کم بارش از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: بر همین اساس در شرایط بحرانی موجود برای مقابله با تنش آبی، توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای به‌عنوان جایگزین کشت سنتی، راهی برای برون‌رفت از این چالش جدی می باشد.

صارمی افزود: بیش از نیمی از اراضی کشاورزی کرج تحت کشت زراعی است و بسیاری از این اراضی از پتانسیل خوبی برای توسعه کشت گلخانه ای برخوردارند.

شهرستان کرج دارای پنج هزار و 530 هکتار اراضی باغی و سه هزار و 963 هکتار اراضی زراعی می باشد

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal