کشمکش‌های سیاسی نتیجه ای جز تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی ندارد
معاون قضایی دادستان کل کشور و نماینده قوه قضاییه در ستاد رفع موانع تولید گفت: در شرایط موجود کشور، کشمکش های سیاسی در تولید نتیجه ای جز تعطیلی بنگاه های اقتصادی ندارد.
1399/06/06

سعید عمرانی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از نخستین سایت الگویی تولید بذر گیاهان دارویی که توسط شرکت عمران و آبادی بستان ایران در نظرآباد استان البرز انجام شد، افزود: امسال مقام معظم رهبری تاکید بر رونق و جهش تولید دارند در حالیکه این شعار با عمل فرسنگ ها فاصله دارد.

وی گفت: یکی از معضلات بزرگ در کشور نقدینگی زیادی است که بیش از حد و غیرطبیعی بوده و موجب نگرانی می شود در حالیکه بسیاری از کارخانجات و مراکز تولیدی از نداشتن نقدینگی رنج می برند.

وی افزود: در حالی که اقتصاد دانان به حجم نقدینگی زیاد در اقتصاد کشور اشاره می کنند، اما با این حجم نقدینگی بسیاری از بنگاه های خرد سرمایه کافی برای رشد و توسعه کسب و کار را ندارند و باید سیاست گذاری ها به سمتی باشد که این نقدینگی ها به سمت کسب و کار هدایت شود تا موجب افزایش اشتغال شود.

وی با تاکید بر اینکه این سرمایه ها باید به درستی هدایت شوند، گفت: این سرزمین ظرفیت زیادی برای پیشرفت دارد به طوریکه 7 درصد منابع معدنی ثابت و ظرفیت های اقتصادی جهان در ایران است در حالیکه فقط یک درصد جمعیت جهان را دارد.

عمرانی افزود:‌ زمانی که این ظرفیت را داریم ولی مردم ما در تنگنا هستند یعنی مدیران سه قوه در کارشان موفق نبوده اند و نیاز به کارهای تحولی و جهادی داریم.

وی اظهار داشت: بحث تولید وظیفه ذاتی قوه قضاییه نیست ولی از 2 سال پیش تاکنون به دستور مقام معظم رهبری در این امر ورود کردیم تا تولید را حمایت و موانع تولید را برطرف کنیم.

وی گفت:‌ حضور ما یک حضور دستگیرانه است نه مچ گیرانه و اگر سه قوه با هم هماهنگ نباشند و مسایل سیاسی و کشمکش های سیاسی در تولید باشد نتیجه ای جز تعطیلی بنگاه های اقتصادی ندارد.

نماینده قوه قضاییه در ستاد رفع موانع تولید افزود: در رفع موانع تولید چند عامل اثرگذار است که یکی عدم هدایت نقدینگی است در حالیکه در بانک ها حجم بالای نقدینگی وجود دارد که به سوی بورس می رود که باید در جای خود هدایت شود و به سمت بنگاه های اقتصادی تزریق شود.

وی با بیان اینکه کمک به بنگاه های اقتصادی کمک به خودمان است، تاکید کرد: بانک ها در تولید نقش آفرین هستند به طوریکه با کمک بانک ها و عفو و بخشودگی ها تعداد زیادی از شرکت ها که در مرز سقوط بودند، برگشتند و جان تازه ای گرفته اند.

عمرانی گفت: یکی از موانع تولید مقررات مزاحم است ولی علاوه بر مقررات مزاحم مدیران مزاحمی هم داریم که جوابگو نیستند و برای تولید سنگ اندازی می کنند.

شرکت عمران و آبادی بستان ایران نخستین سایت الگویی تولید بذر گیاهان دارویی را در وسعتی بالغ بر 150 تا 200 هکتار راه اندازی کرد.

پیش از این شرکت اقدام به کشت گیاه علوفه ای خارشتر برای تولید بذر آن در 50 هکتار کرده بود.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal