پیگیری رفع مشکلات کلزاکاران و بسیج همه جانبه امکانات برای کشت به موقع کلزا
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، سومین جلسه هماهنگی توسعه کشت پائیزه کلزا با حضور رئیس سازمان، معاونین، مدیران ستادی، مدیران شهرستان¬ها و کارشناسان پهنه های تولیدی با هدف بررسی مسائل و مشکلات توسعه کشت کلزا در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد.
1398/07/01

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، سومین جلسه هماهنگی توسعه کشت پائیزه کلزا با حضور رئیس سازمان، معاونین، مدیران ستادی، مدیران شهرستان­ها و کارشناسان پهنه های تولیدی با هدف بررسی مسائل و مشکلات توسعه کشت کلزا در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرزدر این جلسه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توسعه کشت دانه­های روغنی، خودکفایی در این محصول و اهمیت آن در سبد غذایی مردم، ضمن تأکید بر حضور به موقع، نظارت و همکاری مناسب کارشناسان در مزارع جهت کشت به موقع کلزا در مهلت تعیین شده، خواستار حل مسائل و مشکلات کلزاکاران، سرکشی و بازدید مستمر از مزارع و دادن اطلاعات فنی به آنها شد و افزود: با توجه به محدودیت تاریخ کشت، در صورتی که زمان از دست برود دیگر نمی توان کشت کلزا را به کشاورزان توصیه کرد.

مهندس سید مجید موسوی با در نظر گرفتن تجربه سال گذشته و طرح مشکلات توسط کارشناسان، دستور پیگیری خرید دو مورد هد کمباین برای کلزاکاران را در این جلسه صادر نمود تا از طریق تعاونی ها، در مواقع ضروری در اختیار کلزا کاران قرارگیرد.

ایشان به سیاست های حمایتی دولت در خصوص تعهدات بیمه به ازای هر هکتار دو میلیون تومان با سهم 50 هزار تومانی حق بیمه توسط کشاورز و همچنین افزایش قیمت خرید تضمینی کلزا در این جلسه اشاره کرد.

پیگیری رفع مشکل زمین‌هایی که مسأله تأمین آب داشتند از طریق هماهنگی های لازم با امور آب استان و شناسایی زمین های زراعی آزاد که که قابلیت اختصاص به کشت کلزا دارند و مذاکره مستقیم و ترغیب و تشویق مالکین و یا مستأجران اینگونه اراضی از محورهای پایانی مورد تأکید رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز در این جلسه بود.

مهندس موسوی در خاتمه با بیان اینکه که باید دقت و نظارت لازم صورت گیرد که محصول تولیدی در استان تحویل شود؛ بر عزم جدی و بسیج همه جانبه امکانات و نیروهای کارشناسی برای کشت به موقع کلزا تأکید کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه مدیر امور زراعت استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشرفت برنامه توسعه کشت کلزا در استان در سال زراعی جاری به تشریح سطوح زیر کشت ابلاغی، تأمین و توزیع بذور و کود مورد نیاز کلزا، پرداخت. در ادامه مدیران شهرستان­ها وکارشناسان پهنه­های تولیدی در خصوص محدویت های موجود و ارائه راهکارها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تعداد مشاهده خبر39 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal