آمادگی ناوگان سمپاشی استان البرز برای عملیات کنترل آفات مزارع غلات و کلزا
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در جلسه ستاد گیاهپزشکی از آمادگی ناوگان سمپاشی استان برای عملیات کنترل آفات در پایش مزارع غلات و کلزا خبر داد.
1399/12/24

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، جلسه ستاد گیاهپزشکی استان صبح امروز در محل سالن جلسات ساختمان شماره یک سازمان با هدف بررسی وضعیت داشت مزارع گندم، جو و کلزا از نظر کنترل عوامل خسارت زا، تأمین آفت کش های مورد نیاز مزارع، آمادگی ناوگان سمپاشی استان برای عملیات کنترل آفات، و ارائه گزارش پیش‌بینی هواشناسی در فصل بهار و گزارش وضعیت کشت مزارع غلات و کلزا برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست معاون بهبود تولیدات گیاهی و با حضور مدیران حفظ نباتات، امور زراعت و باغبانی، جمعی از محققین مراکز تحقیقاتی و مدیران شهرستان ها برگزار شد، پیرامون وضعیت عوامل خسارتزای غلات و کلزا شامل آفات، بیماری ها و علف های هرز بحث و تبادل نظر و مقرر گردید پایش مزارع گندم، جو و کلزا در خصوص کنترل عوامل خسارتزا از جمله سن غلات و آفات شته مومی کلزا و سنک بذرخوار در مزارع کلزا و بیماری زنگ زرد غلات، در دستور کار کارشناسان ستاد و شهرستان ها قرار گیرد. مدیران حاضر در جلسه و محققین مؤسسه تحقیقات گیاه پزشکی و مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی با اشاره به اهمیت عملیات نظارت و پایش مستمر مزارع غلات و کلزا توسط کارشناسان از نظر کنترل عوامل خسارتزا مطابق دستورالعمل های ارسالی، ابراز امیدواری کرد با همکاری محققان مراکز تحقیقاتی مستقر در استان و جدیت و پیگیری کارشناسان در سال جدید پایش ها قوی تر و شاهد خسارت کمتری در این زمینه باشیم.

در پایان این جلسه از مهندس ایزدی نیا، رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان بابت رشد دو و نیم برابری و بیش از صد درصدی اعتبارات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی استان؛ از مهندس بدرزاده مدیرجهادکشاورزی شهرستان نظرآباد بابت جذب بیشترین مبلغ از جذب اعتبارات خط اعتباری توسعه مکانیزاسیون در استان البرز و از مهندس صارمی، مدیر جهادکشاورزی شهرستان کرج بابت جذب بیشترین درصد اعتبارات توسعه مکانیزاسیون نسبت به سهمیه های شهرستانی تقدیر به عمل آمد.

تعداد مشاهده خبر75 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal