38 درصد گوشت قرمز مورد نیاز البرز در داخل استان تولید می شود
مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان البرز گفت: 38 درصد گوشت قرمز مورد نیاز مردم استان در داخل تولید می شود و مابقی از استان های دیگر و یا خارج از کشور وارد می شود.
1399/08/07

مهرداد عبدالملکی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه به 33 هزار و 885 کیلوگرم گوشت قرمز برای مصرف مردم استان البرز نیاز است که از این میزان فقط 12 هزار و 230 تن در داخل استان تولید می شود.

وی اظهار داشت: از این میزان گوشت مورد نیاز، 22 هزار تن (65 درصد) به گوشت قرمز گوساله و 11 هزار و 885 کیلوگرم به گوشت قرمز گوسفندی (35 درصد) اختصاص دارد.

وی گفت: واحدهای دامداری استان ظرفیت سالانه تولید هشت هزار تن گوشت گوساله و 4هزار و 230 تن گوشت گوسفند را دارند.

عبدالملکی افزود : در استان البرز 165 واحد گاوداری صنعتی با ظرفیت 100 هزار و 927 راس دام سنگین و یک هزار و 569 واحد نیمه صنعتی و روستایی با ظرفیت 54 هزار و 840 راس دام سنگین وجود دارد.

وی اضافه کرد: همچنین 4 واحد صنعتی پرورش گوسفند و بز با ظرفیت 2100 راس و 700 واحد سنتی روستایی و عشایری با ظرفیت 355 هزار راس دام سبک در البرز مشغول فعالیت هستند.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه سال گذشته 11 هزار و 720 تن گوشت قرمز در داخل استان تولید شد، گفت: میزان تعهد سال جاری برای تولید گوشت قرمز 12 هزار و 230 تن می باشد که بر اساس برنامه ریزی انجام شده این تعهد عملی شده است.

وی سرانه مصرف گوشت قرمز در داخل استان را 12 کیلوگرم و 55 صدم کیلوگرم دانست.

البرز رتبه هشتم تولید شیر در کشور را دارد

عبدالملکی در ادامه با اشاره به اینکه البرز با تولید 439 هزار و 30 تن شیر رتبه هشتم در کشور را به خود اختصاص داده، افزود: این در حالی است که استان البرز از لحاظ تعداد دام در ردیف 22 کشوری قرار دارد که این امر نشان می دهد در گاوداری های استان کار اصلاح نژاد به خوبی انجام شده است.

وی اظهار داشت: همچنین واحدهای دامی استان از لحاظ میانگین تولید شیر از هر راس گاو رتبه دوم کشوری را دارا است.

وی اضافه کرد: میزان سرانه مصرف شیر در استان 124 و 88 صدم کیلوگرم است که در مجموع هزار 337 هزار و 176 تن در سال مصرف شیر در استان داریم.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی البرز به مشکلات واحدهای دامی استان نیز اشاره کرد و گفت: کمبود نهاده های تولید همچون جو، ذرت و کنجاله سویا، بالا رفتن هزینه کارگر و گران شدن قیمت زیر ساخت ها همچون آب، برق و گاز از جمله دلایل اصلی گران شدن گوشت قرمز در بازار می باشد.

وی همچنین کاهش تولید در برخی از بازه های زمانی را از دیگر دلایل این گرانی دانست.

تعداد مشاهده خبر95 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal