زمین های کشاورزی محمدشهر از روانابهای آلوده خلاصی یافت
مدیر جهاد کشاورزی کرج از اتمام پروژه بهسازی کانالها و نهر آبیاری اراضی کشاورزی محمد شهر خبر داد و اعلام کرد: با اجرای این طرح اراضی کشاورزی این منطقه از آب های آلوده خلاصی یافت.
1399/08/07

مدیر جهاد کشاورزی کرج از اتمام پروژه بهسازی کانالها و نهر آبیاری اراضی کشاورزی محمد شهر خبر داد و اعلام کرد: با اجرای این طرح اراضی کشاورزی این منطقه از آب های آلوده خلاصی یافت.

اسماعیل صارمی گفت: چاه عمومی شماره چهار اشتراکی باغداران و کشاورزان سیدآباد محمدشهر نقطه آغاز این پروژه است که آب آن پیشتر از طریق نهرهای سطحی به اراضی کشاورزی و باغات هدایت می شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه پس از توسعه شهر در طول مسیر با فاضلاب ها، روانابهای سطحی، ضایعات و پساب های آلاینده ها مخلوط و سپس به اراضی کشاورزی وارد می شد.

صارمی افزود: اکنون با اجرای این پروژه، انتقال آب کشاورزی از طریق لوله گذاری صورت می پذیرد و اراضی کشاورزی از هر گونه آلاینده مصون هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: طول این پروژه 920 متر است و با اعتباری بیش از سه هزار میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای به بهره برداری رسیده است.

صارمی اضافه کرد: 600 متر لوله گذاری دیگر هم از محل کمک های کشاورزان این منطقه اجرا شده و تا 2 هفته آینده 700 متر لوله گذاری نیز با همکاری مشترک جهاد و کشاورزان محمدشهر عملیاتی و به طول این طرح افزوده خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج خاطرنشان کرد: این پروژه با پیگیری دلسوزانه اداره فنی زیربنایی جهاد کشاورزی شهرستان کرج به بهره برداری رسیده و مالکان 55 هکتار از اراضی و باغات محمدشهر از این پروژه که در مجموع طول آن 2 هزارو 220 متر است، منتفع می شوند.

استان البرز دارای 68 هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

تعداد مشاهده خبر142 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal