مناطق روستایی ظرفیت بالایی در زمینه کسب و کار روستایی دارند.
دکتر مخبر در چهارمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی که به صورت وبینار در سطح وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد گفت : مناطق روستایی ظرفیت بالایی در زمینه کسب و کار روستایی دارند.
1399/08/01

دکتر مخبر در چهارمین همایش نقش آفرینی زنان روستایی که به صورت وبینار در سطح وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد گفت : مناطق روستایی ظرفیت بالایی در زمینه کسب و کار روستایی دارند.

ایشان افزود: با توجه به وظایف سنگین زنان و مسئولیتهای خطیری که در خانواده ها ایفا می کنند ما همگی مدیون بانوان هستیم.خصوصا در خانواده های روستایی بانوان وظایف مهمی همچون مدیریت مالی خانوار، تربیت فرزندان و ... را برعهده دارند و علاوه بر اینها در اقتصاد و تامین معیشت خانواده نیز سهیم هستند.

وی اظهار داشت: زنان روستایی فعالیتهای چند بعدی دارند و این نشان می دهد که این قشردارای توانایی های بالایی هستند.آنها در کارها دلسوز ترند و همه اینها می تواند یک ظرفیت و بازار خوب برای کسب و کار در روستاها را به دنبال داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمود جاافتادگی و شاخص بودن برخی از روستاهای استان البرز در سطح استان و حتی کشور می باشد و این روستاها شناخته شده هستند . و به همین لحاظ خانوارهای روستای درگیر در امر تولید که در این روستاها ساکن هستند می توانندمحصولات خود را برند سازی نمایند. و این مسئله موجب خواهد شد محصولات تولیدی بازار خوبی داشته باشد.

دکتر مخبربیان داشت: با توجه صحبتهای انجام شده با بنیاد برکت آمادگی خود را جهت سرمایه گذاری و تقویت کسب و کارهای زنان روستایی اعلام نموده است و ما برای اینکه در این کار پیشرفت داشته باشیم باید نقاط قوت و ضعف را در کسب کارهای روستایی شناسایی نمائیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز عنوان نمود : باید در حوزه بازاریابی بیشتر کار و فعالیت نمائیم و زنجیره تولید تا عرضه محصولات را تقویت نمائیم و باید یاد بگیریم ایده هایمان را عملی و تبدیل به تولید محصول نمائیم. لذا مدیریت ترویج با همکاری افراد علاقمند باید گروه هایی را تشکیل وآموزشهای مورد نیاز را در این زمینه پیگیری نماید.

تعداد مشاهده خبر218 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal