اگر به ارباب رجوع به عنوان نفر نگاه کنیم رنج و مشکلات آنها را احساس نخواهیم کرد.
دکتر مخبر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در جلسه دیدار با همکاران سازمان گفت : از آنچه که می دانیم ، از دین ، مسئولیت ، از انسانیت و به هر اندازه ای که معرفت داریم ، به همان اندازه عمل نمائیم.
1399/07/19

دکتر مخبر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در جلسه دیدار با همکاران سازمان گفت : از آنچه که می دانیم ، از دین ، مسئولیت ، از انسانیت و به هر اندازه ای که معرفت داریم ، به همان اندازه عمل نمائیم.

وی افزود : انسانها و افراد مسئول با توجه به منابعی که در اختیار دارند در قاموس مدیریت مواخذه می شوندونه نسبت به منابعی که در اختیار نداشته اند و لذا هیچوقت به خاطر چیزی که در اختیارتان نبوده است انتظاری ندارند.

دکتر مخبر بیان نمود: یکی از نکات مهمی که ما باید در زندگی فردی و اجتماعی رعایت کنیم حس مسئولیت پذیری است. نمی شود انسان باشیم و مسئولیت پذیر نباشیم. خدا نکند یک روز ما به ارباب رجوع مانند نفر نگاه کنیم. ما باید انسانها را انسان ببینیم و اگر به عنوان نفر به آنها نگاه کنیم رنج آنها را احساس نخواهیم کرد.

تا درک نکنیم و رابطه انسانی برقرار نکنیم هیچ حسی نسبت به مشکلاتشان نخواهیم داشت. ذهنیت جامعه و ارباب رجوع نسبت به سازمان وعملکرد آن خیلی مهم است . و لذا باید به گونه ای عمل نمائیم که صورتی مثبت در اذهان داشته باشیم.

نکته دوم موثر بودن است مگر میشود انسان جایی باشد و اثری نداشته باشد.بعضی از انسانها در سیستم فقط هزینه اند. و بود و نبودشان فرقی نمی کند و ما باید این امر را جدی بگریم و سعی نمائیم در سیستم فردی موثر و مفید باشیم.

انسانها چه در خانواده ، چه در سازمان و چه در اجتماع باید حضوری اثر گذار داشته باشند.و ما مصریم و تلاش خواهیم کرد این موضوع در سازمان جدی گرفته شود.و به همین منظور با تمام توان سعی و تلاشم کنیم که در جهت پیشبرد اهداف سازمان قصور و کوتاهی صورت نگیرد.

ایشان اولویت اول را منابع انسانی عنوان نمود و گفت : من معتقدم انسانها کار می کنند نه ساختمان و تجهیزات.ما تلاش خواهیم کرد اولویت اول منابع انسانی است.وهمه انسانها محترمند فارغ از مدیر و غیر مدیر. انسانها برای من ارزشمند هستن و ما باید خود را جای ارباب رجوع قرار دهیم و لذا رفتاری را که خودمان دوست نداریم به عنوان ارباب رجوع با ما برخورد شود ، باید در مواجهه با مراجعین رعایت نمائیم .بنابراین لازم است همکاران نیز در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

دکتر مخبر خطاب به همکاران گفت: حضرت علی (ع) می فرماید انصاف دشمنی ها را به دوستی و دوستی را تقویت می نماید.لذا مقداری نسبت به همدیگر انصاف داشته باشیم. و خوبی انسانها را ببینیم. انسان مومن زیبائیها و خوبیها را می بیند. انشاء الله با تلاش همگی همکاران، به یک تحول اساسی در ماموریتها سازمانی برسیم و با یک نگاه نوآفرینانه برنامه های سازمان را دنبال کنیم و استراتژی هایی را که باید بصورت آبشار از بالا به بدنه سیستم سرازیر شود را فرهنگ سازی نمائیم .

ایشان در پایان ضمن اشاره به فعالیتهای ریاست سابق سازمان از زحمات مهندس موسوی در دوران تصدی این مسئولیت تشکر و قدردانی نمودند.

تعداد مشاهده خبر318 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal