مدیریت توسعه بازرگانی
تصویر مدیر
نام مدیر: مجید توده کشت
 
سمت: مدیر توسعه بازرگانی
 
مدرک تحصیلی: کارشناس کشاورزی گرایش دامپروری
 
شماره تماس: 9-34411126 -026 داخلی 312
 
آدرس پست الکترونیک: M.Todehkesht@alborzagri.ir
 

مشخصات همکاران مدیریت توسعه بازرگانی

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

شماره تلفن مستقیم

شماره تلفن داخلی

آدرس پست الکترونیک

1

سید حمزه میرسلیمی کارشناس نهاده های کشاورزی - (340) 34411126-9
2مجید آقایاری  کارشناس تنظیم بازار-(340) 34411126-9 M.Aghayari@alborzagri.ir
3محمد حسین عبدالهیان  کارشناس نهاده های دامی-(340) 34411126-9 M.Abdollahian@alborzagri.ir 
4محمد مهدی قره داغی  کارشناس تنظیم بازار -(340) 34411126-9 M.Gharahdaghi@alborzagri.ir
 

شرح وظایف مدیریت توسعه بازرگانی

 

الف برنامه ریزی و سیاستگذاری

1- برنامه ریزی و اجرای سیاست ها ، خط مشی ها، دستورالعمل ها، ضوابط و طرح های مربوط به تجارت محصولات ، کالاها و فرآورده های کشاورزی با رعایت قوانین و مقررات مربوط

2- همکاری و مشارکت در تهیه و تدوین ضوابط و مقررات بازرگانی داخلی و خارجی محصولات کشاورزی با رعایت تسهیل تجاری و نظارت برآن

3 - برنامه ریزی و نظارت بر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی و همکاری برای ایجاد تسهیلات در راستای تامین کالاها و مواد اولیه مورد نیاز.

ب - برنامه های حمایتی و تسهیل فعالیت های تجاری و بازرگانی

1 - اجرای برنامه های جذب و تخصیص اعتبارات و بودجه و تسهیلات بانکی مورد نیاز طرح های مصوب حوزه تجارت و بازرگانی در چارچوب ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی

2 - برنامه ریزی و نظارت بر اجرای طرح های توسعه و تجهیز زیر ساخت ها و امور زیربنایی مرتبط با تجارت کشاورزی و نظارت فنی بر اجرای آنها.

3 - برنامه ریزی و هماهنگی برای تنظیم و توسعه بازار داخلی (تجارت الکترونیکی، نمایشگاه های ملی و بین المللی، سامانه هوشمند پایش، نظارت و مدیریت بازار و ....) کالاهای اساسی، محصولات و نهاده های کشاورزی در سطح استان.

4 - هماهنگی و اجرای برنامه های تدارک انواع خرید تضمینی، توافقی و ...محصولات و نهاده های کشاورزی در سطح استان در چارچوب سیاست ها و ضوابط اعلامی.

5 - هماهنگی با واحدهای مرتبط در خصوص حمایت و هدایت تشکل ها، انجمن ها، تعاونی ها و صادر کنندگان نمونه محصولات کشاورزی و اجرای برنامه های مشوقی برای آنها.

6 - استقرار نظام اطلاعات بازرگانی و تجارت بر اساس طرح جامع اطلاع رسانی بازرگانی کشور و ارائه خدمات لازم به تجار و صادر کنندگان در این زمینه در چارچوب سیاست ها و ضوابط ابلاغی.

7 - برنامه ریزی برای اجرای سیاست ها ، خط مشی ها ، ضوابط و مقررات تسهیلات ارزی و ریالی حوزه تجارت و بازرگانی به تواید کنندگان ، بهره برداران، و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در بخش کشاورزی

8 - برنامه ریزی و اجرای طرح های حمایتی ، بیمه ای و یارانه های مورد نیاز در راستای توسعه بازرگانی داخلی و خارجی(صادرات محصولات) و کالاهای اساسی ، ضروری و حساس کشاورزی.

9- تهیه و تدوین برنامه های حمایتی و نظارتی برای ورود بخش غیر دولتی استانی در تنظیم بازار محصولات، فرآورده ها و نهاده های کشاورزی و انجام اقدامات لازم برای بهره برداری بخش غیر دولتی از منابع صندوق توسعه ملی و صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مرتبط با طرح های بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در سطح استان و اعلام به مراجع ذیربط.

10- اعمال ضوابط و دستورالعمل های مرتبط با حمایت از تولید کنندگان، مصرف کنندگان و اصناف و بازرگانان در قبال نوسانات غیر متعارف قیمت های داخلی و خارجی و کنترل آنها.

11- برنامه ریزی در خصوص انجام طرح ها و پروژه های مرتبط با جذب و تشویق سرمایه گذاری بخش غیردولتی در حوزه بازرگانی داخلی و خارجی بخش کشاورزی در سطح استان.

ج تحلیل و ارزیابی

1 - بررسی و شناخت مزیت های موجود و تحلیل شرایط آتی تولید و مصرف بازارهای محصولات کشاورزی (بازارهای هدف) و تدوین برنامه های اجرایی لازم در سطح استان.

3 - انجام بررسی های لازم به منظور برآورد نیاز استان به محصولات ، فرآورده ها و نهاده های کشاورزی با همکاری و مشارکت واحدهای ذیربط.

د - هماهنگی های بین دستگاهی استانی:

1- برنامه ریزی و هماهنگی با معاونت های تولیدی در سطح استان برای تامین محصولات، فرآورده ها و نهاده های کشاورزی.

2 - برنامه ریزی و هماهنگی با واحدهای ذیربط برای مبارزه با قاچاق محصولات و نهاده های کشاورزی در چارچوب سیاست‌ها و ضوابط ابلاغی

3 - برنامه ریزی به منظور ساماندهی و خرید و توزیع کالاهای اساسی، محصولات و نهاده های حساس و ضروری کشاورزی در سطح استان.

4 - برنامه ریزی و هماهنگی با واحدهای استانی شرکتها، سازمان ها، موسسات، و واحدهای مرتبط با حوزه تجارت و بازرگانی بخش کشاورزی برای تنظیم بازار داخلی و نظارت بر عملکرد آنها.

و- توزیع فروش صادرات واردات و ذخیره سازی:

1 - برنامه ریزی و اقدامات حاکمیتی برای صدور مجوزهای واردات و صادرات محصولات کشاورزی در سطح استان.

2 - برنامه ریزی و هماهنگی در خصوص امور مرتبط با امور حمل ونقل، انبارها، سردخانه ها، و برآورد و ذخیره سازی کالا در سطح استان با هماهنگی واحدهای ذیربط.

3 - برنامه ریزی و اجرای ضوابط و دستورالعمل های مرتبط با بهبود زنجیره های تامین، ذخیره سازی، توزیع و فروش کالاها و محصولات کشاورزی در سطح استان.

4 - انجام همکاری و هماهنگی لازم برای جمع آوری اطلاعات و آمار کالاهای تجاری قابل صدور بخش کشاورزی، بازارهای خارجی و میزان مصرف کالاها و سایر اطلاعات مرتبط در سطح استان.

ز- نظارت و بازرسی:

1 - نظارت بر اعمال استانداردها، مقررات و اجرای برنامه ها و طرح های تجاری و بازرگانی کشاورزی در سطح استان و ارائه گزارش های مرتبط.

2 - نظارت و کنترل روند تامین، توزیع و قیمت گذاری محصولات، فرآورده ها و نهاده های کشاورزی در بازارهای مصرف و ارائه گزارش های مرتبط.

3 - نظارت بر رسیدگی به شکایات مصرف کنندگان محصولات کشاورزی از لحاظ قیمت، کیفیت و نحوه فروش و توزیع محصولات کشاورزی در سطح استان.

4 - برنامه ریزی و هماهنگی برای تضمین کیفیت در کلیه مراحل تجاری و بازرگانی

تاریخ به روز رسانی:
1399/12/20
تعداد بازدید:
2371
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal